Koçluk Eğitimi

Satış Koçluğu

Koçluk, her türlü örgütte,şirketlerde, kurumlarda, ailede ve kişiler arasındaki iletişimde kullanılan yöntemler bütünüdür. insanları daha iyi bir hayata kavuşturmayı hedef alan ve istediklerini elde edebilmeleri için onlara yardımcı olan yön veren, yönlendiren bir bilim ve elbette insan yönetimi sanatıdır. Koçluk değişim demektir, akılcıl stratejiler demektir, hedef koymak demektir, gerçekleştirmek ve değişimler yaratmak demektir. Profesyonel koç bu noktada kilit rol oynar. Koçluk, kişinin şuanda bulunduğu durum ile gelecekte olmak istediği kişi arasındaki boşluğu doğru hedefler koyarak kapatmasını, kişinin hedeflerine ulaşmasını sağlar. Koçluk şimdiyi anlama ve geleceği tasarlamadır.

Ferhan Efeçınar, Kuantum koçluk programı adlı kitabında koçluğu şu şekilde tanımlamaktadır, “Profesyonel koçluk, bireyler ve organizasyonların performanslarını arttırarak iş ve özel yaşamlarında sıra dışı sonuçlar elde etmelerini sağlayan sürekli bir mesleki ilişkidir.”

Profesyonel Koçluk, gelecekte mutlu olmak için şimdiden koyulan her tuğlada yanınızda olan, danışanını kendini mutlu hissetmesi için motive eden, kişinin olumlu farklar yaratmasını sağlayan, kişisel zenginliğini ve potansiyelini ortaya çıkarmasını sağlayan bir yol gösterici arkadaştır.

Satış Koçluğu ise, kurumun ve/veya kişinin Satış sürecinde nasıl ilerlemesi gerektiğini, stratejik olarak neler yapması gerektiğini, kişisel ve/veya kurumsal hedeflerin saptanmasında ve hedef gerçekleştirmesinde atılacak tüm adımların planlanmasında destek veren danışılan kişidir.

Bir Satış Koçu kişi yada Kurum için danışanına temel olarak aşağıdaki konularda yön gösterir,

1- Potansiyelin Farkına varılmasını sağlama
2- Müşteri davranışlarını analiz etme ve Müşterileri tanıma
3- Hangi tip Müşterilere Nasıl Satış yapılacağını öğrenme
4- Bilinçaltı Satış Teknikleri ve Pazarlama Stratejileri
5- Satış Teknikleri ve Satış Stratejisi belirleme
8- Hedefe Ulaşma Taktikleri
9- Satış Ekibi Yönetimi

Tüm bu konular planlanmış ve profesyonel olarak yönetilen bir süreci kapsar. Sonrasında kesin sonuç, ulaşılmak istenen hedefin gerçekleşmesi olacaktır.

Hatta daha fazlası…

administrator
Ümit ÜNKER Kıdemli Eğitmen ve Yazar Education 2.0 Uluslararası ''Eğitimde Üstün Liderlik Onur Ödülü'' Uluslararası Kalite Ödülleri ''Yılın En İyi Eğitim Lideri'' Ödülü İş Dünyası ve Girişimcilik alanında ''Yılın En İyi Eğitmeni'' Ödülü Milliyet Köşe Yazarı Harvard Business Review Blog Yazarı Akademi Derneği Onursal Üyesi National Association of Sales Professionals (NASP) Yazarı TEDi Eğitim Kurucu | Genel Müdür